Databázově nezávislé řešení

ICZ AMIS*HD® byl vyvíjen s filozofií oddělení produkčních dat od databáze a archivu. Lze jej provozovat nad jakýmkoli typem standardní relační databáze včetně volně dostupných řešení, což racionalizuje ekonomickou stránku provozu řešení. Implicitně je řešení nabízeno s databázovým strojem IBM Informix.

Jádro řešení ICZ AMIS*HD® ADT je technologicky orientované na výkon, stabilitu a bezpečnost. Mezi jeho zásadní přednosti patří také nízké systémové nároky. Z hlediska technologie použité při jeho vývoji se jedná o ideální kombinaci nízkých systémových nároků při splnění nejpřísnějších kritérií pro moderní informační řešení. Architektura řešení je postavena na třívrstvém modelu, který plně využívá potenciál webově orientovaných koncových pracovišť postavených na technologii asynchronního přenosu dat AJAX. To znamená nativní podporu mobilních zařízení, otevřenost, multiplatformnost a nízké systémové nároky spolu se snadnou a rychlou implementací i na koncová pracoviště.

Při návrhu řešení jsme kladli vysoký důraz na maximální otevřenost, rozšiřitelnost a integrovatelnost. Výsledkem je řešení nativně podporující celou škálu integračních mechanismů, mezi něž patří podpora mezinárodního protokolu HL7, národního standardu DASTA či podpora protokolu SOAP.

Vzhledem k charakteru prostředí, pro něž je řešení realizováno, je kladen vysoký důraz na bezpečnost a stabilitu řešení. Ta je zaručena využitím dnes již osvědčených technologií jak na straně databázového stroje, tak na straně aplikační vrstvy. Předností nového jádra je také vysoká míra nativní podpory interoperability na všech úrovních.